Loading

GD.

7 tipů pro bezproblémovou práci s eventovým personálem

03
čen
7 tipů pro bezproblémovou práci s eventovým personálem

7 tipů pro bezproblémovou práci s eventovým personálem

Autor : Jan Gabaj Zveřejněno Na eventu

Je váš personál připraven k akci? Na eventu budete potřebovat flexibilní a zkušený tým.

Prozradím vám 7 nejdůležitějších tipů, díky kterým eliminujete problémy a špatnou práci personálu na vašich eventech.

Za posledních 8 let jsme zajistili už více než 2500 osob napříč celou Evropou. Z mých zkušeností jsem pro vás sestavil tento seznam, abyste se mohli vyvarovat chyb, které jsme již udělali za vás.

1. Jmenujte hlavního managera eventu

Určete jednu osobu, která bude mít personál na starost. Vyjasněte si kompetence a zodpovědnost. Informujte ostatní personál o tom, kdo je na eventu šéf. 

 

2. Rozdělte práci

Nedávejte příliš mnoho složitých úkolů jedné osobě. Práci rozdělte na několik menších a jednodušších úkolů, které můžete jednoduše vysvětlit a kontrolovat. Jednodušší úkoly rozdělte mezi více osob, které je zvládnou perfektně opakovat celý event.

 

3. Proškolte personál

Zaučte váš personál v místě akce. Dejte možnost personálu práci si vyzkoušet a poraďte jim, co a jak můžou dělat lépe, rychleji nebo snadněji. Ujistěte personál, že se kdykoli můžou obrátit na hlavního event managera. Personál se nebude ostýchat zeptat, když si nebude vědět rady a vy si ušetříte budoucí problémy, které se během eventu řeší složitě a hekticky.

vision 

 

4. Sdílejte vizi a hodnoty

Pozitivně motivujte a inspirujte. Angažovanost personálu zvýšíte sdílením toho, proč event děláte. Jaká je vaše vize a hodnoty. Personál bude svou práci vykonávat mnohem nadšeněji, když mu vnuknete myšlenku, že se podílí na eventu, který má daleko větší význam.

Simon SInek popisuje ve své knize Začněte s proč, 2 rozdílné přístupy v pohledu na práci. Zeptal se smutného zedníka proč staví zeď. Odvětil, že je to práce a potřebuje živit svou rodinu. Simon šel za druhým zedníkem, který stejnou zeď stavěl z druhého konce. Byl velmi nadšený a pískal si. Simon se ptal, proč je tak nadšený. Zedník mu odpověděl, že přece má možnost stavět tuhle úžasnou katedrálu, která pomůže mnoha lidem.

Vyšší význam svému personálu můžete dát i vy. 

 

5. Určete zodpovědnost

Jasně všem lidem na eventu vymezte jejich kompetence a zodpovědnost. Nestane se vám, že by personál "házel" chybu jeden na druhého.

 

6. Vytvořte cíl

Každá osoba na eventu by měla znát svůj cíl a snažit se ho dosáhnout. Cíl musí být, co nejkonkrétnější. 

 

7. Dovolte odpočinek

Netlačte za každou cenu na pilu. Event může být stresující. Předem personálu určete přestávky. Stejně tak určete personál, který za odpočívajícího zaskočí, pokud je to nezbytné. 


komentáře (2)

Peter

Peter

Zdravim vas pane Gabaj,

od r.1990 realizujem pravidelne vystavy a v principe uplatnujem skoro vsetky popisane postupy, navratnost investicie do vystav – Techagro, Agrokomplex, Agrosalon je dlhodoba ale mne sa velmi oplaca.

Vazim si vasich poznatkov a budu sluzit k vylepseniu mojej prace.

Jina

Jina

I'm excited to discover this website. I want to to thank you for ones time for
this wonderful read!! I definitely liked every bit
of it and I have you bookmarked to look at new stuff on your blog.

Přidat komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace, pokud je uvedeno. HTML kód není povolen.

GD
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.