Loading

GD.

Proč se některé eventy sdílí víc než ostatní?

01
čen
Proč se některé eventy sdílí víc než ostatní?

Proč se některé eventy sdílí víc než ostatní?

Autor : Jan Gabaj Zveřejněno Event marketing

Mluví lidé o vašem eventu? Sdílejí zážitky s kolegy v práci, rodinou a přáteli?

Jestli ne, tak přicházíte o cenný prodej lístků nebo vyšší návštěvnost, která vzniká virálním šířením na sociálních médiích.

Proto se musíme ptát...

Proč se některé eventy sdílí více než ostatní?

Odpovědět nám pomůže datový analytik Andreas Voniatis, který analyzoval více než 11.000 eventů ve Velké Británii, díky aplikaci Eventbride, kterou vám vřele doporučuji.

Andreas vám doporučuje hned několik tipů.

Emoce

Nejzásadnější je styl komunikace, který zvolíte. Jak moc emotivní jazyk používáte?

Emoce podporující virální šíření dokazuje i výzkum Harvard Business Review z roku 2013. Emoce v komunikaci jsou klíčem k vašemu úspěchu na sociálních sítích.

Zejména virální šíření charitativních eventů bylo xkrát vyšší než u běžných událostí. Podobně se chovali politické kampaně, které v mnoha lidech vzbudí vyloženě emoční var.

Titulky a popisky

Andreas zjistil, že delší popisky a titulky vedou k vyššímu zapojení publika na socíálních sítí. Titulky s více než 10ti slovy získávají v průměru o 80 sdílení více než titulky kratší.

S největší pravděpodobností to je díky tomu, že při publikování takového příspěvku se nezobrazuje celý titulek ani popis. Publikum tento příspěvek nebo událost nutí rozkliknout, aby se dozvěděli více. Ovšem v hlavním popisku události by vše mělo být řečeno do 100 slov. Publikum hned bude vědět, o jaký event se jedná a může jej sdílet.

U větší události je častější vlastní webová stránka, sloužící pro nákup lístků nebo předání informací. Spojení s webovou stránkou je jednou z nejlepších možností, spolu s hlavním popiskem události do 100 slov.

Obrázkový sociální úspěch

"Obrázek vydá za 1000 slov." Velmi dobře známý výraz. Stojí dobrý obrázek za větším sdílením? A o jak moc větší interakci tady mluvíme?

Zatímco instinkt by nám řekl určitě ANO, obrázek pomáhá, čísla z analýz už tak jasná nejsou.

S jistotou lze říct, že příspěvek bez obrázku se sdílí daleko méně než ten, který obrázek obsahuje. Nicméně obrázek nebo fotografie nezaručují masové virální šíření.

 

Který den je nejlepší?

Často se setkávám s názory, že ten či onen den je lepší pro sdílení a posílání kampaní. Ta či ona denní doba je lepší než jiná. Není to pravda.

Zveřejňujte příspěvky kdykoli a odkudkoli. Na nic nečekejte, publikujte.

 

Co to pro vás znamená?

Vkládejte více emocí do svých příspěvků a eventů. Vycházejte z hodnoty eventu, která obohatí účastníka.

Titulky tvořte delší než 10 slov, ale hlavní popisky události by se měly vejít do 100 slov. Prolinkujte vaši událost na sociálních sítích s vaším webem.

Používejte emotivní obrázky.

A jestli čekáte na perfektní den pro zveřejnění, tak přestaňte! Zveřejňujte a sdílejte hned!

 


Přidat komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace, pokud je uvedeno. HTML kód není povolen.

GD
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.