Loading

GD.

Jak vytvořit událost na Facebooku: 5 tipů od Facebook Event týmu

05
čen
Jak vytvořit událost na Facebooku: 5 tipů od Facebook Event týmu

Jak vytvořit událost na Facebooku: 5 tipů od Facebook Event týmu

Autor : Jan Gabaj Zveřejněno Event marketing

Věděli jste, že 1,6 miliardy lidí používá Facebook každý den? A další fakt - 500 milionů lidí používá Facebook události každý měsíc. Loni vzniklo na Facebooku 47 000 000 událostí.

Ale jak s tím naložit? Jak to můžete využít pro váš event?

Pomůže nám Allison Hoffman - produkt marketing manager z Facebook Events - se svými 5ti základními tipy, na které byste neměli nikdy zapomenout při tvorbě události na Facebooku.

1. Vyberte si titulní fotografii formátu 1920 x 1080, která vypadá dobře vždy a všude

Vaše událost se objeví na mnoha různých obrazovkách, tabletech, mobilech nebo PC. Velká fotografie s poměrem stran 16:9 zaručí, že váš event bude vypadat vždy dobře. Při poměru 16:9 zamezíte ořezání nebo zdeformování fotky facebookem.

Vyberte také fotografii s malým nebo žádným textem. Když budete event propagovat, facebook vám nedovolí na fotografii více jak 20% textu. Proto na omezení myslete už při vytváření události.

 

2. Zvolte jasný a krátký název eventu

Dlouhé názvy se často nezobrazují celé. Především na mobilech nebo na jiných umístěních na Facebooku než jen newsfeed.

Nedávejte do názvu čas ani místo události. Vše bude uvedeno automaticky, když budete událost sdílet. 

3. Buďte konkrétní

Vyplňte přesné údaje o místě, času a kategorii eventu. Facebook vám pak sám pomůže propagovat událost. Událost se zobrazí lidem s podobnými zájmy, kteří se pohybují v oblasti vašeho eventu.

Mějte na paměti, že nemůžete vytvořit událost delší než 2 týdny. Pokud pořádáte delší událost, Allison vám doporučuje rozdělit akci do více menších událostí.

 

4. Přesvědčivý popis události

Jedním ze způsobů, jak přesvědčit vaše publikum, jsou #hashtagy. Řekněte všem lidem, kteří se na události podílí, ať používají #hashtag události a své příspěvký týkající se události vkládají na Facebook s vaším #hashtagem. Vytvoříte tak hromadu nezaujatých příspěvků, které přesvědčí nové zájemce k účasti na vaší události.

Do popisu patří i podrobnosti k lokaci - jak se na vaši událost dostanou. Nezapomeňte uvést přínosy pro zájemce. Proč by měl dorazit? Co mu účast přinese? Nebo, kde si může koupit vstupenku.

5. Prodej vstupenek vpřed

Neschovávejte odkaz na nákup vstupenek až ke dnu popisu. Naopak, co nejvýše. Nezapomeňte odkaz přidat i přímo do pole k eventu, které je pro odkaz určené.

zdroj: Eventbride.com


komentáře (2)

Venus

Venus

Incredible! This blog looks just like my old one!

It's on a completely different topic but it has pretty much the same layout and design. Superb choice of colors!

Pasquale

Pasquale

Would love to always get updated outstanding website!

Přidat komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace, pokud je uvedeno. HTML kód není povolen.

GD
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.