Loading

GD.

Jak vás hudebníci můžou naučit, propojit event s internetem?

04
čen
Jak vás hudebníci můžou naučit, propojit event s internetem?

Jak vás hudebníci můžou naučit, propojit event s internetem?

Autor : Jan Gabaj Zveřejněno Event marketing

V posledním desetiletí potkalo nejedno hudební vydavatelství těžké časy. Na scénu ve velké míře přišel internet se svými streamovacími službami. Poslech hudby zdarma a online samozřejmě zaujal všechny.

Co hudební nakladatelství nepochopili a jak to hudebníci umí využít ve svůj prospěch? Zkusme se zamyslet.

Kde se stala chyba?

Hudební vydavatelství stále nesou velmi těžce informační věk a dobu internetu. CD ani desky se už neprodávají a propad přijmů začali řešit velmi destruktivně. Ve výsledku boj s větrnými mlýny prohráli a ani ho vyhrát nemohli.

Predikovali konec hudby jako takové, prázdné koncerty, snížení kvality, kvantity nebo kdo ví čeho. Zpětně musím říct, že nic takového se neděje.

Některé nakladatelství totiž ztratili svůj důvod vzniku. Proč vznikli? Zapoměli na myšlenku vytvářet propojení umělce s posluchačem a tomu tak přinášet radost do života. Naopak se začali hnát jen za zisky jako jiné korporace. 

 

Co na to umělci?

Překvapivě se, s novým věkem, umělci a hudebníci poprali celkem snadno. Naučili se internet využívat ve svůj prospěch. Pochopili, že díky sociálním sítím dokážou vytvářet velmi levně nadšené fanoušky napříč kontinenty. Pochopili, že internet je ke komunikaci a sdílení.

Noví zpěváci vznikají, díky YouTube nebo jiným médiím. Fanouškovskou základnu si můžou budovat už ve svých začátcích. Fanoušci navíc zůstávají velmi loajální, protože s nimi zpěváci sdílejí své životy, nejen hudbu. 

A co víc? Koncerty je snadnější vyprodat než, kdy dříve. Nenaplnila se předpověď hudebních vydavatelství. Když lidé mají hudbu zdarma, nebudou chodit na koncert. Stal se pravý opak. Hlubší vztah fanouška se svým umělcem, díky internetu, ho přiměje na koncert přijít. Koncert totiž bude vždy jiný, protože si ho fanoušek může prožít na vlastní kůži. A to internet zatím nabídnout neumí.

Co si z toho vzít?

Využívejte internet pro váš event správně. Nesnažte se bojovat s internetem, ale naopak využijte jeho sílu pro váš event.


Přidat komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace, pokud je uvedeno. HTML kód není povolen.

GD
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.