Loading

GD.

4 způsoby, jak své fanoušky proměníte v nadšené propagátory

04
čen
4 způsoby, jak své fanoušky proměníte v nadšené propagátory

4 způsoby, jak své fanoušky proměníte v nadšené propagátory

Autor : Jan Gabaj Zveřejněno Event marketing

Vaši fanoušci jsou ti, kteří nezmeškali žádný z vašich eventů. Jsou nadšení, ale sdílí své nadšení s dalšími?

Mám pro vás dobrou zprávu. Nástroje k převedení fanoušků na nejlepší propagátory už nejspíš máte.

1. Vybudujte osobní značku

Než zkultivujete své fanoušky na propagátory, potřebujete vytvořit super značku. Značkou se odlišíte od ostatních akcí a pomůže vám inspirovat vaše fanoušky.

Zvolte tón komunikace blízký vašemu publiku - vaší cílové skupině. Nezapomínejte, že vaši fanoušci jsou lidé. Nemluvte na ně příliš odměřeně nebo obchodním žargonem. Mluvte lidsky, promlouváte totiž k lidem.

Skutečný fanoušek bude jen ten, který je v souladu s vaší značkou, tónem komunikace a životním stylem, který vaše značka představuje.

Socíální média a analýza vám pomůže zjistit, co funguje. Sledujte příspěvky, které se nejvíc sdílí nebo o ně fanoušci mají velký zájem. Analyzujte, co jste udělali jinak nebo v čem jsou tyto příspěvky stejné.

 

2. Nahlédněte do nitra

Nebojte nejde mi o Zen poradenství. Jde o velmi důležitý kus marketingové strategie. Váš interní tým, který se jakkoli podílí na budování vaší značky, musí být ten hlavní propagátor a zároveň nadšený fanoušek. Váš tým by měl na sociální média bubnovat vaše poslání, vaší vizi nebo hodnoty. Každý člověk vašeho týmu musí být vnitřně ztotožněn s tím, proč budujete svou značku a čeho chcete dosáhnout.

Starbucks dělá skvělou práci s náborem baristů. Jejich baristi jsou nejlepšími propagátory. Propagují značku Starbucks absolutně přirozeně. Howard Schultz, jako generální ředitel Starbucks, napsal knihu Onward o celé problematice, "Zaměstnanci jsou skutečnými propagátory naší značky, jsou to obchodníci s romantikou a divadlem. Tím vším jsou hlavním katalyzátorem značky Starbucks, který těší každého zákazníka."

 

3. Zvolte správné kanály

Když víte, co máte sdílet a propagovat, potřebujete také vědět, kde budete sdílet tyto informace.

Twitter? Facebook? E-mail? Billboardy?

Během posledních několika desetiletí vzniklo miliony návodů, zaručených způsobů, komunikačních kanálů, které vám "zaručují úspěch". Nenechejte se zmást instantními postupy pro zvýšení cizích prodejů.

Zaměřte se raději na potřeby vašich fanoušků. Jak jim pomůžete? Jak jim zlepšíte den? Jak jim zjednodušíte život? A pak použijte jednu marketingovou strategii, která je ve své podstatě stále stejná. Následujte myšlení vašeho fanouška. Buďte tu pro něj v každé jeho rozhodovací fázi. Podle mě nejlépe celý proces vystihl Avinash Kaushik svým frameworkem SEE THINK DO CARE.

 

4. Zapojte vaše CRM

Váš CRM může být tím nejlepší pomocníkem pro určení vašich superfanoušků. Data, která už nejspíš v CRM máte pro vás budou klíčové. Zjistěte, kteří zákazníci nakupují pravidelně a nabídněte jim více.

Můžete jim nabídnout vstupenku ZDARMA na váš další event za jejich věrnost. Získáte tím nadšené propagátory, kteří o vačí značce budou mluvit v superlativech svým známým, rodině, sdílet nadšení na sociálních sítích.

 

Závěrem

Věřím, že i vyi můžete vybudovat zástup svých fanoušků. Stačí, když se zaměříte na vaše zákazníky a skutečnou hodnotu, kterou jim začnete dávat.


Přidat komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace, pokud je uvedeno. HTML kód není povolen.

GD
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.